سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حیثیت نظام را به زلف اشخاص گره نزنید

شنبه 88 خرداد 16 ساعت 3:57 عصر

پس از روشنگری‏های اخیر رئیس جمهور در مورد پشت پرده‏ی بعضی مفاسداقتصادی و نیز افشای عوامل اصلی سنگ‏اندازی در مسیر حرکت دولت خدمتگزار موجی از اعتراض‏ها و انتقادات و ابراز نگرانی‏ها و تردیدها در سطوحی از جامعه پدیدار گشت. البته قاطبه‏ی ملت ایران ضمن ابراز خرسندی از این اقدام مبارک حمایت خود را از رئیس جمهور اعلام کردند که نمونه روشن آن در استقبال بی‏نظیر مردم مؤمن اصفهان از ایشان متجلی شد.
اما در برخورد با منتقدان و معترضان باید میان مغرضان و دلسوزان تمایز قائل شده و به هریک به صورت جداگانه پاسخ دهیم و البته پاسخ ما به مغرضان روشن است؛ چراکه این افراد همان کسانی هستند که با این روشنگری‏ها منافع شخصی یا باندی‏شان به خطر افتاده و نگران از دست رفتن سرمایه‏هایی هستند که طی سال‏های گذشته با تشکیل طبقه‏ی مرفهان ویژه‏خوار برهم زده‏اند و اینک با آگاهی عمومی جامعه و شفاف‏سازی انجام گرفته به صورت غیر منتظره‏ای در معرض مطالبات جدی عمومی قرار گرفته‏اند.

با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقیناً زمزمه‏ها و به تدریج فریادها و نعره‏های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‏ها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند 

این همان حقیقتی است که رهبر معظم انقلاب آن را پیش بینی فرموده و به مسؤولان در خصوص آن چنین هشدار داده بودند: «با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقیناً زمزمه‏ها و به تدریج فریادها و نعره‏های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‏ها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند.» بنابراین پاسخ ما به این افراد این است که مطمئن باشید که با عزم راسخ رئیس جمهور و همت و حمایت قاطع ملت، روزگار رانت‏خواری و غارتگری از بیت المال به پایان رسیده است و فریادها و نعره‏ها و توهین‏ها و تهمت‏ها و حتی مظلوم‏نمایی‏ها و قیافه‏ی حق به جانب گرفتن‏هایتان کوچک‏ترین تردیدی در اراده‏ی عمومی ملت و دولت برای تصفیه و پالایش نظام از لوث مفاسد شما ایجاد نخواهد کرد.
اما عده‏ای از دلسوزان نظام نیز از سر شفقت و با زبان نصیحت نگران وضعیت پیش آمده هستند و در اظهار نظرهایشان افشاگری‏های رئیس جمهور را موجب بدبینی و یأس مردم نسبت به اصل نظام و تضعیف نظام می‏دانند. در پاسخ