سفارش تبلیغ
صبا ویژن

شکنندگی جبهه دشمن در پی استقامت جبهه خودی

سه شنبه 91 شهریور 14 ساعت 10:3 عصر

مصاحبه با خبرگزاری رسا

امروز سالگرد نبرد احزاب در صدر اسلام است؛ نبردی که تمام کفر و شرک و نفاق برای درهم کوبیدن بنیان تازه‏پای حکومت اسلامی مدینة النبی گرد هم آمدند تا به خیال خویش طومار اسلام و حکومت دینی را درهم بپیچند. اما ایمان‏های استوار مسلمانان به پشتوانه نصرت و امداد خدای متعال و فداکاری بی‏نظیر امیرمؤمنان امام علی‌(ع)، سرنوشتی دیگر برای جنگ احزاب رقم زد تا ضمن متلاشی شدن اتحاد پوشالین جبهه کفر و شرک و نفاق، زمینه برای توسعه هرچه بیشتر و عمیق‏تر اسلام در گیتی فراهم شده و پیام توحید و معنویت به گوش دورترین ملل هم برسد و بشریت را بیدار کند. اما درس‏های جنگ احزاب برای امروز امت اسلامی و ایران اسلامی به عنوان پیش‏گام عرصه بیداری ملت‏های مسلمان چیست؟ چه وجوه تشابهی میان شرایط امروز ما با شرایط نبرد احزاب وجود دارد؟
الف. صف‏آرایی ابرقدرت‏ها در برابر نظام اسلامی
با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام مردم‏سالار اسلامی در ایران، تمام دشمنان اسلام، اعم از شرق و غرب و منافقین و طرفداران اسلام آمریکایی، علیه این نظام نوپا صف‏آرایی گسترده‏ای را شکل داده و هجمه همه‏جانبه‏ای را طرح‏ریزی کردند. این حملات که از روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی شروع شده است، همچنان ادامه دارد و در مقاطع مختلف تاریخی، به اشکال گوناگون سیاسی، نظامی، فرهنگی و اقتصادی استمرار داشته و دارد.
به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب: «امروز جبهه‏ عظیمى در مقابل اسلام گسترده شده است؛ چرا نبینیم؟ چرا بعضى این جبهه‏ى عظیم را نمى‏بینند؟ مثل جنگ‏ احزاب‏ است. فِرق مختلف ضد اسلامى، ضد معنویت، ضد حقیقت، در مقابل اسلام دست به دست هم دادند؛ موشکافى میکنند تا نقطه‏ضعفها را پیدا کنند، از آن نقطه‏ضعفها استفاده کنند؛ نقاط نفوذ را پیدا کنند، از آن نقاط نفوذ به ما ضربه بزنند.»
البته باید توجه داشت که چنین هجومی اصلاً دور از انتظار نبوده و نیست؛ بلکه نتیجه طبیعی مواضع اصولی این نظام متکی بر اسلام است که سبب برآشفتگی قدرت‏های مادی در مقابل شعارها و آؤمان‏های انسانی و الهی نظام و انقلاب می‏شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص می‏فرمایند: «روزى که ما پشت سر امام عزیز و علم‏دار اسلام ناب، شعارهاى اسلام واقعى را مطرح مى‏کردیم،