سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت

لطفاً حوزه ها را تعطیل نکنید

یکشنبه 87 آذر 24 ساعت 10:14 عصر

عمق اعتقاد این حقیر به لزوم دفاع از مردم مظلوم فلسطین و خصوصاً مسلمانان غزه بر دوستان عزیز پوشیده نیست؛ اما آنچه می‏خواهم در این پست بگویم درباره‏ی شیوه‏های غلط اعلام حمایت از مردم فلسطین و انزجار از صهیونیست‏های غاصب است.
روی سخنم در ابتدا با مدیران و تصمیم‏گیرندگان حوزه‏های علمیه است؛ کراراً اتفاق افتاده است که این عزیزان حوزه‏های درس را به نشانه‏ی اعلام تنفر از جنایات ضدّ بشری اسرائیل غاصب و یا اعمال تروریستی آمریکا در عراق و... تعطیل نموده‏اند. سؤال بنده از این عزیزان این است که تعطیلی کلاس‏های درس حوزه‏های علمیه‏ی ایران چه ضرر جبران‏ناپذیری(!) به آمریکا و اسرائیل وارد می‏آورد؟
بله؛ اگر شرکت در یک راه‏پیمایی، تجمع، تحصن یا برنامه‏های مشابه آن مستلزم تعطیل کردن کلاس‏ها باشد می‏توان فایده‏ای عُقلایی برای این کار تصور نمود؛ در غیر این صورت به نظر می‏رسد تعطیلی کلاس‏ها نه تنها ضرری به استکبار و ایادی آن نمی‏رساند، بلکه مایه‏ی خرسندی آن‏ها نیز خواهد شد. اصلاً برای آمریکا و اسرائیل بهتر آن است که حوزه‏های علمیه‏ی شیعه هر روز تعطیل باشد.
مگر نه آن است که بزرگترین خسارت‏ تاریخی را انقلاب اسلامی ملت ایران به رهبری همین حوزه‏های آگاه و پر نشاط دینی به منافع آمریکا وارد آورده‏است؟ و مگر نه آن است که سخت‏ترین ضربه‏ی تحقیرآمیز بر پیکره‏ی رژیم جعلی صهیونیستی به دست پرتوان حزب‏الله قهرمان و به رهبری دانش‏آموخته‏ای شجاع و زیرک از همین حوزه‏های علمیه وارد آمده‏است؟ آنچه لرزه بر اندام آمریکا و اسرائیل می‏افکند تعطیلی حوزه‏ها نیست؛ آنچه دشمن را مرعوب و منکوب می‏کند، نشاط علمی و درسی حوزه‏های دینی اسلامی است.

آنچه لرزه بر اندام آمریکا و اسرائیل می‏افکند تعطیلی حوزه‏ها نیست؛ آنچه دشمن را مرعوب و منکوب می‏کند، نشاط علمی و درسی حوزه‏های دینی اسلامی است 

امروز در خبرها اعلام شد که حوزه‏های علمیه در سراسر کشور فردا به نشانه‏ی اعتراض به جنایات اخیر رژیم اشغالگر اسرائیل تعطیل خواهد بود و جامعه‏ی مدرسین،شورای عالی حوزه و مرکز مدیریت حوزه‏ی علمیه‏ی قم از عموم طلاب و اساتید دعوت نموده‏است تا در تجمعات اعتراض‏آمیزی که به همین مناسبت تشکیل می‏شود شرکت نمایند.(+)
در این خصوص توجه به این نکته ضرو