سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نقد بی‏رحمانه !!!

پنج شنبه 88 آبان 21 ساعت 9:49 عصر

سرانجام هفته‏ی گذشته مقام معظم رهبری حکم ریاست مهندس ضرغامی بر رسانه ملی را تمدید فرموده و در متن حکم انتصاب ایشان سفارش‏های اساسی خویش را نیز مطرح کردند. البته قصد کرده بودم دیگر در این وبلاگ وارد نقدها و انتقادات خویش به عملکرد صدا و سیما نشوم؛ چون این سازمان و مجموعه‏ی مدیریتش را انتقادناپذیرتر از این حرف‏ها یافته‏ام؛ اما آنچه بهانه‏ی نگاشتن این چند سطر شد جمله‏ای تاریخی بود که به نقل از ریاست این سازمان در نشست اخیر مطبوعاتی ایشان در رسانه‏ها منتشر شد؛ همان نشست مطبوعاتی که از ساعت 9:35 صبح آغاز شد و 4 ساعت و نیم بعد بدون توجه به وارد شدن وقت نماز ظهر و عصر به پایان رسید.

اما آن جمله‏ی تاریخی و البته مضحک آقای ضرغامی این بود که فرموده بودند: «از رسانه‏ها می‏خواهم که صدا و سیما را بی‏رحمانه نقد کنند»!!! شما را به خدا با شنیدن این جمله اولین چیزی که به ذهنتان می‏رسد چیست!؟ (لطفاً در کامنت‏های همین پست جواب این سؤال بنده را مرقوم فرمایید.) اگر این سؤال را از بنده بپرسید ناچار چنین خواهم گفت که همین ادعای افراطی که از سوی کسی مطرح می‏شود که در دوران 5 ساله گذشته مدیریت خود بر رسانه ملی منصفانه‏ترین نقدها و دلسوزانه‏ترین نصیحت‏ها را هم برنتافته و منتقدان خردمند خویش را نابخردانه به تیغ سانسور سپرده است به خوبی نمایانگر منافقانه بودن این ادعا است.
اهل درد به خوبی منظور بنده را می‏فهمند و نیازی به توضیح بیشتر نیست؛ اما جهت مستندسازی این پست فقط به سه نمونه از نقدهای منصفانه و دلسوزانه اهل بصیرت به عملکردهای ناصواب آقای ضرغامی و مجموعه‏ی تحت مدیریتشان اشاره‏ای گذرا می‏کنم باشد تا دروغ بودن ادعای کذایی ایشان روشن‏تر شده و معلوم شود که ایشان برای نقدهای منصفانه و دلسوزانه هم تره‏ای خُرد نمی‏کنند تا چه رسد به نقدهای بی‏رحمانه!
1- متن حکم اخیر رهبر معظم انقلاب به‏علاوه‏ی بیانات آشکاری که اخیراً در انتقادات خویش به عملکرد صدا و سیما ایراد فرمودند و تصریح ایشان بر اینکه بسیاری از اقدامات و برنامه‏های سازمان مورد تأیید و اجازه‏ی ایشان نیست به وضوح حکایت از نقدهای جدی رهبری به این سازمان دارد. حال باید از آقای ضرغامی پرسید که حضرتعالی به چند درصد از تذکرات رهبری نسبت به عملکرد سازمان جامه عمل پوشانده‏اید که اینک از رسانه‏ها می‏خواهید که شما را بی‏رحمانه!!! ن