سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید

ما از کدام جای خاص تغذیه می شویم؟!

شنبه 92 بهمن 19 ساعت 1:51 عصر


داشتم به این فکر میکردم که منظور رئیس جمهور از عبارت «از جای خاص تغذیه میشوند» چی بود. چه جور «تغذیه»ای منظورشونه؟ «تغذیه مالی» یا «تغذیه فکری»؟ اما بعد به این نتیجه رسیدم که بجای کشف منظور رئیس جمهور، بهتره ببینم نقطه مشترک خیل عظیم منتقدان توافق ژنو چیه.
معتقدم این جماعت پرتعداد، در این نقطه مشترکند که همگی از سفره فکری امام راحل و مقام معظم رهبری تغذیه شده و از سرچشمه زلال ولایت فقیه سیراب میشوند. قرابت فکری جماعت حزب الله به واسطه پیوند ناگسستنی شان به نظام فکری رهبر انقلاب است که سبب میشود با وجود اختلاف سلیقه های بسیار، در امور حساس و اساسی نظیر «عزّت ملی» و «غیرت دینی» همگی یک صدا و هم نظر باشند.
آری، ما جماعت عزّت و غیرت، همه از یک جای خاص تغذیه میشویم، و به این انتماء و اتصالمان به نظام فکری رهبری افتخار میکنیم. ما الفبای حماسه و مقاومت را در مکتب خمینی و خامنه ای تلمّذ کرده ایم و به این شاگردی برخود میبالیم. ما پای درس «معارف انقلاب اسلامی» امام خامنه ای بزرگ شده ایم، هرچند بعضی ما را کم سواد بنامند..
حال شما جماعت ذلّت و تسلیم بگویید به کجا متصلید، از کجا تغذیه میشوید، بر سر کدام سفره شبهه ناک فکری نشسته اید و از کدام آبشخور آلوده اندیشه مینوشید که اینگونه در برابر دشمن واداده و لرزانید؟؟


ــــــــــــ
تصویر: کتابی که این روزها سعی میکنم با دقت و تدبّر بیشتری بخوانم.. /عرضه کتاب معارف انقلاب (مروری بر دیدگاه‌های رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب اسلامی) با 25% تخفیف ویژه ایّام دهه فجر:
 http://book-khamenei.ir/index.aspx?siteid=1&siteid=1&siteid=1&pageid=128&newsview=52


نوشته شده توسط : سید کمیل

بسم الله []«تخطئه مخاطب» یکی از شایع ترین مغالطاتی است که در مقام دفاع از عملکردهای ناصحیح به آن متوسل میشوند؛ این کار غالباً از طریق برچسب زنی و انگ زنی به منتقدان انجام میشود تا از این طریق، نقد آنها به فراموشی سپرده شده یا بی اهمیت و غلط جلوه داده شود.
«تخطئه مخاطب» شیوه شناخته شده طاغوتهای عالم در برابر فرستادگان خدای متعال و اولیاء الهی بوده و هست: انبیاء الهی را «ساحر» و «مجنون» میخواندند؛ به امیرالمؤمنین و سیدالشهداء انگ «افراطی» و «خارجی» زدند؛ امام خمینی و انقلابیون را «تندرو» و «خرابکار» نامیدند؛ هشت سال اصلاحات، بسیجی ها را «خشونت طلب» و «چماقدار» معرفی میکردند و حالا: منتقدان توافقنامه ژنو میشوند «بی سواد» و «کم تعداد»!!
آقای روحانی، هیهات که بتوانی جوانان دانشمند انقلابی را با این انگها و برچسبها از میدان به در کنی. با این سخن نسنجیده ات فقط ما را در اعتقادمان به ضرورت نقد جدی و موشکافانه خودت و دولتت راسخ تر و ثابت قدم تر کردی.
بچرخ تا بچرخیم!

 


نوشته شده توسط : سید کمیل

بسم الله []


آیا غنی سازی 20% شرعاً واجب است؟

چهارشنبه 92 بهمن 2 ساعت 9:9 عصر

 

1. احکام اسلام را به «ثابت» و «متغیّر» تقسیم می کنند. مثلاً نماز واجب است و این وجوب از ثابتات است؛ نماز را در هیچ حالی از احوال نمی توان ترک کرد، اما بعضی از احکام مانند وجوب ایستاده نماز خواندن، یا با وضو نماز خواندن از متغیّرات است و در بعضی حالات ممکن است تعطیل شود. مثلاً اگر وضو گرفتن برای انسان ضرر داشت یا آب در دسترس نبود، وضو گرفتن منتفی می شود، اما اصل نماز هرگز تعطیل نمی شود و نماز را باید با تیمم خواند.
2. مسأله ثابتات و متغیّرات، اختصاصی به باب احکام عبا