سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفاوت ما با بچه‏های حزب الله لبنان

جمعه 88 مرداد 23 ساعت 10:0 عصر

سومین سالگرد پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم نامشروع صهیونیستی در حالی برگزار شد که در باب عوامل این پیروزی بسیار سخن گفته شده است و تحلیل‏های سیاسی و نظامی فراوانی ارائه شده است. موضوع این نوشتار توجه به یک ویژگی مهم در حزب الله قهرمان است که باید آن را مهم‏ترین رمز پیروزی قهرمانان مقاومت اسلامی لبنان دانست. اجازه دهید این ویژگی مهم را ضمن نقل سه خاطره‏ی موثق تبیین نمایم.

  1_ سیدحسن نصرالله رهبر مقاوم و شجاع حزب الله در محفلی دوستانه نقل می‏کرد که روزی در زمان حیات امام راحل(ره) شهید سیدعباس موسوی دبیر کل پیشین حزب الله لبنان به من می‏فرمود اگر یک بسیجی ایرانی به من دستور دهد خودت را بکش، من در اجرای این دستور لحظه‏ای درنگ و تردید نمی‏کنم؛ چون آن بسیجی را در طول سلسله مراتبی می‏بینم که به امام خمینی می‏رسد و دستور او دستور امام است و فرمان امام نیز فرمان امام زمان(ع) و در نهایت، امر خدا است.
  2_ یکی از دوستانی که برای تحصیل مدتی در لبنان به سر می‏برد و با تعدادی از بچه‏های حزب الله هم دوست شده بود نقل می‏کرد تقیّد و اهتمام ویژه‏ای که جوانان حزب الله نسبت به ورزش و آمادگی جسمانی خویش داشتند برای من بسیار عجیب بود؛ روزی بالاخره از آنان سؤال کردم که چرا این‏قدر نسبت به ورزش حساسیت دارید و خود را ملزم به ورزش کردن می‏دانید؟ در پاسخ گفتند: چون شنیده‏ایم که امام خامنه‏ای ورزش را بر جوانان واجب کرده‏ و فرموده‏اند یکی از خواسته‏های من از جوانان ورزش کردن است.
  3_ سیدحسن نصرالله در یکی از سخنرانی‏های خود پس از پیروزی سال 2000 حزب الله در تحلیل عوامل این انتصار ضمن رد تمام علل مادی و نظامی و سیاسی، رمز پیروزی را در این جمله خلاصه کردند: «رمز این پیروزی فقط و فقط پیروی محض حزب الله از ولایت فقیه است.» ایشان هم‏چنین در یکی از سخنرانی‏های پس از پیروزی سال 2006 نیز ضمن تأکید بر همین مطلب فرمودند: «من افتخار می‏کنم که یکی از اعضای حزب ولایت فقیه باشم.»
آری؛ رمز پیروزی‏های غرورآفرین حزب الله قهرمان،‏داشتن سلاح و موشک و تجهیزات و امکانات نظامی و تعداد نفرات و نوع آموزش‏ها یا بازی‏های سیاسی نیست؛ رمز پیروزی حزب الله یک چیز است و آن هم ولایت‏مداری و اطاعت‏پذیری حزب الله نسبت به ولیّ‏فقیه است. مجموعه‏ی حزب الله، از صدر تا ذیل، از رهبران تا رزمندگان، همگی به معنی حقیقی کلمه مطیع و فرمان‏بردار و ملتزم به اجرای تدابیر و اوامر ولیّ‏فقیه هستند و به این ولایت‏مداری خویش افتخار می‏کنند و آن را با صدای بل